Agencji ONZ Światowy Program Żywnościowy zabraknie w tym roku ponad 8 mld dolarów. To efekt m.in. decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa o obcięciu wydatków Ameryki na pomoc humanitarną. Oznacza to, że miliony osób mogą stracić życie z powodu głodu.
Do Stanów Zjednoczonych nie wpuszczono francuskiego naukowca, który miał wziąć udział w konferencji koło Houston. Powodem miała być zawartość jego telefonu. Uczony negatywnie odnosił się do polityki Donalda Trumpa.
- Pewnie niedługo będzie okazja, by zaprezentować państwu, na czym polega to fenomenalne urządzenie - mówił w piątek w Brukseli premier Donald Tusk, nawiązując do tzw. fabryki schronów. W styczniu 2. Regionalna Baza Logistyczna podpisała porozumienie z amerykańskim przedsiębiorstwem M.I.C. Industries w sprawie zakupu maszyn Ultimate Building Machine.
- Jeśli bez jakichkolwiek podstaw prawnych pan minister Błaszczak będzie musiał tutaj wysłuchiwać, jeśli dobrze rozumiem, już zarzutów, to można powiedzieć, że dzieje się coś, co jest złamaniem prawa, ale także jest aktem antypaństwowym, antypolskim - powiedział Jarosław Kaczyński przed prokuraturą wojskową.
Pociąg relacji Olsztyn-Iława zderzył się z samochodem, którym jechały dwie osoby. - Przez dłuższy czas ta linia kolejowa będzie zablokowana - powiedział mł. bryg. Krzysztof Rutkowski z KPP SP w Iławie w rozmowie z Gazeta.pl. Wiadomo, co dokładnie się wydarzyło.
Fatal error: Cannot redeclare LINK_VAULT_ShutdownFunction() (previously declared in /home/dealer/kasat/pkg/media/news/html/lv8XKjw2kktaWG7gvN.php:1380) in /home/dealer/kasat/pkg/media/news/html/lv8XKjw2kktaWG7gvN.php on line 1386